Beschrijving
De organische basis van Biovin bestaat uit de restanten die overblijven na het persen van druiven (most). Door de humificatie van de druivenresten onstaat een product met organische plantennutriënten en vele nuttige micro-organismen. Hieronder bevinden zich onder meer de belangrijke stikstofbindende bacteriën (actinomyceten) en SAR-microben (Systemic Aquired Resistance). Deze zorgen voor een verhoogde weerstand.
Sinds 1974 zijn ten minste 45 proeven uitgevoerd onder wetenschappelijke begeleiding van verschillende onderzoekstations en onderzoeks-bedrijven van overheid en universiteiten. Alle uitslagen geven aan dat Biovin de opname van minerale meststoffen bevordert en de uitspoeling van nitraten voorkomt. De nitraten worden ten behoeve van de planten weer omgezet in Ammoniumstikstof. Met de toepassing van Biovin worden grote besparingen op het gebruik van (kunst)mest gerealiseerd en kan uitspoeling worden teruggedrongen.
oor herstel van percelen in slechte (bio)conditie is een aanvullende dosering noodzakelijk. Raadpleeg uw productvertegenwoordiger voor een advies op maat.
Containerteelt
Biovin mengen met potgrond in combinatie met MiniPlug of VA Cocktail (mycorrhiza)
Zaaibeddenhttps://devakhandel.nl/phc-va-cocktail-media-mix
10 kg Biovin per 100m² en mycorrhizasporen VA Cocktail of Pt-sporen verspreiden. Zaaibed frezen, ahttps://devakhandel.nl/phc-va-cocktail-media-mixfwerken en inzaaien of planten.
Aanplant van bomen/heesters
Meng 100 gram – 1 kg Biovin in de opvulgrond van het plantgat.
Gazon (sportvelden, golfbanen)
Meng Biovin met Dress zand. In maart en september 10 kg/100 m² strooien en inregenen.
Toepassing | Dosering |
Containerteelt | 3 kg per m³ |
Groenten & fruit | 600 kg/ha |
Greens | 80-100 g/m² |
Volvelds toepassing | 400 kg/ha |
Rijen toepassing | 200 kg/ha |